Edvardas Judžentis

Kas yra geras finansų konsultantas verslui?

Verslo įmonių vadovai, savininkai, nuolat susiduria su vienokiais ir ar kitokiais konsultantais. Kai kurie atranda ir tokių konsultantų poreikį ir naudą. Geras finansų konsultantas verslui – kuris specializuojasi darbui su įvairiais investavimo, taupymo, ar draudimo produktais (kurie dažniausiai yra asmeninių finansų klausimas), tačiau pritaikant šiuos sprendimus įmonės tikslams ar uždaviniams spręsti, yra labai svarbus įmonės sėkmei. Šiandieniniame verslo pasaulyje tokių konsultantų poreikis vis didėja. Jei manote, kad jums ar jūsų verslui reikia tokio specialisto pagalbos, natūralu, kad kyla klausimas kaip išsirinkti? Kas yra geras finansų konsultantas?

Kadangi dirbu šioje srityje, turiu kelis aspektus, kurie nulemia finansų konsultanto gerumą ir nešamą naudą įmonei.

Finansų konsultantas verslui turi turėti šias savybes:

  • Pirma ir turbūt svarbiausia savybė, kad konsultantas būtų nepriklausomas. Dirbtų tik jūsų įmonės naudai, o ne savo darbdaviui, ar kokiems kitiems tikslams.
  • Kita svarbi konsultanto savybė – patirtis. Patirtis gali būti įvairi. Kuo ji didesnė, tuo didesnė tikimybė, kad konsultantas ras geresnius sprendimus. Kokia patirtis svarbi verslo finansų konsultantui? Verslo patirtis, darbas su įvairaus tipo įmonėmis, įvairių sektorių, skirtingų rinkų, skirtingų modelių įmonių patirtis. Gamybos įmonės, prekybos, paslaugų, verslas verslui ar verslas klientui, tai tik keletas kategorijų. Ir kuo daugiau įvairesnės patirties turi konsultantas, tuo geriau jis gali suprasti įmonių procesus ir rasti geriausią naudą.
  • Iš patirties seka susijusi savybė – skirtingas patirtis pritaikyti randant individualius sprendimus konkrečioms įmonėms. Ne tik pasiūlant standartines paslaugas, bet apjungiant įvairias, skirtingų kategorijų paslaugas, sukuriant kompleksinį sprendimą. Geras konsultantas geba išsiaiškinti įmonės poreikius, tikslus, priemones ir galimybes, bei rasti geriausią sprendimą.
  • Dirbant su finansais, neužtenka tik žinoti produktus ar paslaugas, esančius rinkoje. Reikia juos pilnai suprasti. Kadangi dažnai tie produktai susiję ir su investavimu, konsultantas turintis investavimo patirties ir žinių, tampa išskirtinis. Apjungus patirtį su supratimu apie investavimą, gaunate daugiau nei tik finansų konsultantą. Gaunate ir investavimo patarėją. O tokių konsultantų rinkoje yra labai nedaug. Tai yra unikali kombinacija, kuri gerą finansų konsultantą padaro išskirtiniu.

Todėl renkantis finansų konsultantą, įsitikinkite ar jis yra nepriklausomas, ar turi patirties, ir gali ją pritaikyti ir ar turi investavimo žinių (pvz. turi finansų maklerio licenciją). Didelė tikimybė, kad toks finansų konsultantas verslui galės surasti optimalius sprendimus, kurie turės ilgalaikę naudą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *